5 July 2021
Nowy artykuł autorstwa Michała Bilewicza, Magdaleny Skrodzkiej, Justyny Olko i Tetyany Lewińskiej w “International Journal of Intercultural Relations”
Zachęcamy do zapoznania się z nowym artykułem The double-edged sword of identification. The divergent effects of identification on acculturation stress among Ukrainian immigrants in Poland, autorstwa Michała Bilewicza, Magdaleny Skrodzkiej, Justyny Olko i Tetyany Lewińskiej, który pokazuje złożony wpływ silnej identyfikacji na stres akulturacyjny imigrantów.
Badanie przeprowadzone na próbach ukraińskojęzycznych imigrantów z Ukrainy i rosyjskojęzycznych imigrantów z Ukrainy wykazało, że silne więzi z grupą własną i pozytywny afekt wobec grupy obniżają stres akulturacyjny imigrantów, ale już centralność tożsamości grupowej (relatywna ważność danej tożsamości dla Ja) powoduje wzrost stresu akulturacyjnego na wielu jego wymiarach.
Artykuł ukazał się w International Journal of Intercultural Relations i jest wynikiem projektu Team FNP “Language as a Cure”.